Trochę inne przewodniki - seria "IN"


Chciałbym przedstawić nową serię przewodników wydawnictwa Agora. Są to przewodniki po miastach w większości europejskich. Cała seria liczy 20 pozycji, a do tej pory ukazały się przewodniki po Barcelonie, Pradze, Mediolanie, Paryżu, Amsterdamie, Anwerpii, Berlinie, Marakeszu i Madrycie. Wszystkie książki z serii przedstawiają miasta z "innej" strony, inaczej niż w tradycyjnych przewodnikach. Wszystkie skupiają się na opisie hoteli, restauracji, kawiarni, sklepów, barów oraz miejsc związanych ze sztuką z różnych stref danego miasta.

Cała seria przewodników jest dwujęzyczna. Każda z pozycji rozpoczyna się szkicową mapą miasta z zaznaczonymi strefami, które są przedstawiane. Następnie każda strefa jest opisywana w języku polskim oraz angielskim pod względem znajdujących się tam oryginalnych i wyszukanych, ale często dość drogich atrakcji. Te atrakcje to już wspomniane hotele, restauracje, sklepy, kluby i przybytki sztuki. Każda strafa - wydzielona część przewodniki ma na początku już całkiem dokładne mapy z dokładnie zaznaczonymi punktami. 

Przewodniki zawierają bardzo dużo ładnych fotografii. Nie przedstawiają one jednak ogólnie znanych symboli danego miasta, są to raczej w większości zbliżenia mało znanych szczegółów. Właściwie te fotografie oddają doskonale styl i klimat przewodników: nowoczesność, oryginalność, oderwanie od wszystkiego co znamy z tradycyjnych publikacji tego typu. 

Na pewno propozycja Agory nie jest dla wszystkich. Bo też nie każdy może pozwolić sobie na drogi ekskluzywny hotel. Nie każdemu podoba sie też sztuka nowoczesna. Myślę, że aby poznawać te wszystie miasta w sposób opisany w przewodnikach "IN" to najlpierw wypadałoby poznać je tradycyjnie. Ciekawych serii odsyłam do strony sklepu gdzie można o każdej z już wydanych ksiązek  więcej przeczytać, a także je nabyć.

1 komentarze:

Unknown pisze...

ja osobiście lubię korzystać z planów miasta i przewodników, będąc w danym kurorcie w informacji turystycznej :)

Prześlij komentarz

Przyłącz się do dyskusji!