Hiszpania

Hiszpania. Wpaniały kraj zwycięzców Euro 2012. Morze zupełnie inne od naszego i gorące piaski. Przyjaźni katoliccy Hiszpanie nieznający angielskiego. Liczne kafeki. Piękne góry, wyższe od naszych. Zupełnie inna kultura, korrida.

Klimat w Hiszpani jest jednym z najcieplejszych w Europie. Łagodny klimat jak i bogactwo zabytków sprzyjają ogromnemu napływowi zagranicznych turystów. Polacy odwiedzający Hiszpanię bedą od teraz na pewno miło kojarzeni z Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej, na których Hiszpanie odnieśli wspaniałe zwycięstwo.

Hiszpania last minute

Dużą popularnością wśród turystów odwiedzających Hiszpanię cieszy się wybrzeże śródziemnomorskie, Baleary i Wyspy Kanaryjskie. Jest woda, piasek, jest ciepło - wszystko czego potrzeba nad morzem. Problemem przy pobycie w Hiszpani może okazać się jednak nieznajomość angielskiego wśród Hiszpanów. Po co uczyć się angielskiego skoro hiszpański to też bardzo popularny na świecie język?

Last minute

Hiszpania ma długą i ciekawą historię. Bogata historia pozostawiła po sobie wiele ciekawych zabytków. Hiszpania doświadczyła wpływów rzymskich a także arabskich. Po tych drugich pozostała m.in. Alhambra czyli zespół pałacowy na Grenadzie, twierdza mauretańskich kalifów. Oprócz rzymskiego i arabskiego, mamy także chrześcijańskie dziedzictwo. W końcu Hiszpania to najbardziej katolicki kraj w Europie. Hiszpańskie Santiago de Compostela to miejsce spoczynku św. Jakuba Większego, miejsce kultu religijnego i cel pielgrzymek. Prowadzą tam Drogi św. Jakuba, które znajdują się także w Polsce.

Najwyższym szczytem europejskiej części Hiszpanii jest Mulhacén (3479 m. n.p.m.) leżący w Górach Betyckich w Andaluzji, a najwyższym szczytem całej Hiszpani jest leżący na Wyspach Kanaryjskich Pico del Teide (3718 m .n.p.m.). Ostatni szczyt leży w Afryce i dlatego właśnie Mulhacén należy do Korony Europy (w Polsce są to Rysy (2499 m. n.p.m.)).

Na koniec coś dla nas bardzo egzotycznego czyli walka z bykiem, korrida. Nie wiadomo skąd tradycja korridy wzieła się w Hiszpani, wiadomo, że ma już prawie tysiąc lat, ponieważ pierwsza udokumentowana korrida odbyła się w 1133 roku.

11 komentarze:

Marcin pisze...

Jedyne co mi się nie podoba w Hiszpanii, to korrida. Osobiście uważam że to powinno być zabronione. Nawet ledwo co godzę się na zabijanie zwierząt dla jedzenia a co dopiero umęczanie ich dla zabawy.
Pozdrawiam

Delfin pisze...

Osobiście trochę przebywałem w Hiszpani a konkretnie Madrycie. Miasto bardzo ciekawe ,ale najbardziej zaskakujące jest prawie ciągle błękitne niebo i specyficzny zapach powietrza, taki nie polski :)

Basia pisze...

Wybieram się z mężem na sumy do polskiej placówki nad Ebro w Hiszpanii ofertę znalazłem tu http://spainfishing.eu/home#2 Może ktoś coś wie na temat tej wyprawy, zbieram informacje.

Łukasz pisze...

Na temat tej wyprawy ja nic nie wiem. Znalazłem relację z wyprawy, która odbyła sie w lipcu tego roku. Jak widać, do Hiszpanii można też pojechać w celu łowienia ryb.

Tater pisze...

Najtaniej i wg. mnie najlepiej wyjechać tam samemu (to znaczy z przyjaciółmi), a nie przez biura podróży. Hiszpania to naprwdę miejsce które warto zobaczyć.

hiszpanka pisze...

W szkole jako drugi język mam hiszpański i muszę powiedzieć, że brzmi on świetnie. A Hiszpania to piękne tereny i jeszcze piękniejsze kobiety;)

Anonimowy pisze...

@Tater: zgadza się,np. poza sezonem polecisz do samego Madrytu i za 500-800zł: http://www.centerfly.pl/polaczenie,lista.html starczy samemu zamówić kwatery (odpowiednio wcześniej, bo z doświadczenie wiem ze w ostatniej chwili nic nie znajdziesz taniego) i wyjdzie mniej niż z biurem podróży, które może w dodatku upaść.

Jacko pisze...

Marzę o podobnej podróży, może następne wakacje i się uda.

Wycieczki Wilno pisze...

Jeżeli chodzi o korride to popieram. Ludzie uważają, że byki reagują na czerwoną płachtę co jest bzdurą, ponieważ nie odróżniają kolorów. Mimo wszystko bardzo chciałabym polecieć do Hiszpanii i chętnie poszukam czegoś w dobrej cenie kierując się wskazówkami komentatorów.
Pozdrawiam

Tomek pisze...

niesamowite. Pierwsza corrida w 1133? Ile to byków musiało zginać. Tez widać jak słonce kształtowało tamten naród, byli gwałtowni od początku swojej cywilizacji

Ustka pisze...

Hiszpania to piękny kraj, miałem okazję odwiedzić ja dwukrotnie raz Barcelona, a raz Majorka! POLECAM!

Prześlij komentarz

Przyłącz się do dyskusji!