Nad polskim morzem

Nad polskim morzem zachwyca piaszczysta plaża, fale uderzające w brzeg, latające mewy, widok kutrów rybackim, zapach i smak smażonej ryb, zachody słońca. A kiedy załamie się pogoda to nie ma tak wielkiej tragedii bo przecież plaża to nie jedyna atrakcja polskiego wybrzeża.
W tym roku kolejny raz wybraliśmy się do Międzyzdrojów. To bardzo dobre miejsce na wakacje. Oprócz tak oczywistej sprawy wyjście na plażę, można tu naprawdę ciekawie spędzić czas na różne sposoby. Amatorów krótkich spacerów ucieszy obecność promenady, mola czy parku miejskiego. Dla bardziej zaawansowaych turystów pieszych albo rowereowych jest mnóstwo ścieżek na terenie wyspy Wolin gdzie mogą się wybrać.

Wbrew panującej czasem opinii, że nad polskim morzem jest nudno i kiedy pada deszcz nie ma co robić, odnoszę zupełnie inne wrażenie.  Właśnie rozpoczyna się Euro 2012 i wiele osób wybierze się do Gdańska. Tutaj też nie ma mowy o nudzie. Gdańsk to jedno z najpiękniejszych polskich miast. Po pierwsze pamietajmy o zakwaterowaniu, czyli sprawdźmy jakie są hotele w Gdańsku. Do Trójmiasta warto wybrać się na dłużej.

Najchętniej odwiedzanym miejscem w Gdańsku jest Długi Targ. Idąc nim od strony Mołtawy mijamy tłumt turystów, po czym dochodzimy do szczególnego miejsca czyli  fontanny z Neptunem - jednego z symboli miasta. Dalej jest Dwór Artusa, Ratusz i Kościół Mariacki.

Na pewno warto wybrać się do Kościoła Mariackiego. Jego 82-metrowa wieża widokowa jest doskonałym punktem obserwacyjnym. Kościół jest olbrzymi, a to co szczególnie zapamiętałem będąc tam to kopia Sądu Ostatecznego Hansa Memlinga.

Obok Gdańska znajduje się inny, ale równie urokliwy Sopot. Tutaj najbardziej atrakcyjnym miejscem jest półkilometrowe molo, które wdziera się w spokojne wody zatoki. W sopockiej operze leśniej co roku odbywa się znany festiwal piosenki.

Polskie wybrzeże od Świnoujścia na zachodzie do Piasków na wschodzie jest bardzo ciekawe. Wybierając cel nadmorskich wakacji zastanówmy się co oprócz leżenia na plaży chcemy tam robić. Na szerokim pasie polskiego wybrzeża każdy znajdzie coś dla siebie.7 komentarze:

Delfin pisze...

Bardzo ciekawy tekst, nad morzem bywam dość często i wiem że oprócz dużych i mniejszych miast, dawno odkrytych już przez rzesze turystów istnieją mało znane prawdziwe perełki naszego polskiego wybrzeża. Polecam miejscowość Wicie nad morzem. Przepiękne krajobrazy, malownicze wzgórza z wiatrakami, jezioro i morze czyli wszystko czego dusza zapragnie

biuro podróży pisze...

Trójmiasto jest piękne i warto się tam wybrać na kilka dni. Molo w Sopocie, z którego można wybrać się na wyprawę statkiem po naszym morzu, piękna starówka w Gdańsku i port w Gdyni. Jednak na polskim morzem ciężko o pogodę, więc warto się zastanowić czy to będzie dla nas opłacalne.Wyczekiwane wakacje mogą się kończyć w kwaterze nad polskim morzem.Pogoda nad polskim morzem jest kluczowa dla wypoczynku.

patriota pisze...

Dla mnie osobiście polskie morze jest znacznie ciekawsze niż bardzo zagraniczne kurorty chociażby w Hiszpanii. Chcąc przeżyć świetne wakacje wcale nie ma potrzeby wyjeżdżania poza granice kraju, co udowadnia nasze piękne morze:)

Marcin pisze...

Osobiście bardzo lubię zarówno okolice Międzyzdrojów, jak i Trójmiasta. Poza oczywistym walorem jakim jest morze zawsze można tam znaleźć sposób na spędzenie czasu, nawet w czasie niepogody.

Unknown pisze...

Międzydroje super miejsce. Obok dla spokojniejszych jest Międzywodzie. Urocza miejscowość, świetna plaża, polecam!

Tomek,
http://www.miastociechocinek.pl

Idealne Wczasy pisze...

Bałtyk i nadmorskie miejscowości mają w sobie to "coś" :-) Wcale nie trzeba wyjeżdżać daleko poza Polskę, żeby zażyć wspaniałego wypoczynku nad morzem. W opozycji do znanych, większych i chętnie odwiedzanych miejscowości nad morzem - ciekawie prezentują się także te mniejsze miasteczka, zwłaszcza dla osób które cenią sobie ciszę i spokój.

Znajdź Wakacje pisze...

Godny polecenia jest również Kołobrzeg, który jest nie tylko ciekawym miejscem turystycznym na mapie Polski, ale jest także jednym z największych uzdrowisk ze względu na swoje walory klimatyczne i liczne sanatoria.
W Kołobrzegu w tym roku została także otwarta nowa atrakcja turystyczna, jedyna taka w Europie - muzeum 6D.

Prześlij komentarz

Przyłącz się do dyskusji!