Francja

Wyjazd do Francji? Gdzie można pojechać, żeby było ciekawie? Proponuję małą pętelkę: Paryż, Lyon, Dijon. Cena wyjazdu nie musi być duża, a atrakcji w postaci miejskich zabytków i muzeów oraz wiejskich winnic jest bardzo wiele.
Cena samolotu do Lyonu, najstarszego miasta Francji, może powalić z nóg. Podróż autobusem przez pół Polski i całe Niemcy też na pewno niewielu tylko się spodoba. Tak się za to dobrze składa, że czasem można znaleźć tanie połączenie lotnicze. Okazuje się, że bilet na samolot z Wrocławia do Paryża i spowrotem może kosztować jedynie ok 300 zł. I tak w terminie bardzo taniego lotu można dostać się bezproblemowo do Paryża. Stolicę Francji rocznie odwiedza 30 milionów turystów. Ta liczba mówi sama za siebie, a do ogólnie polecanych atrakcji trystycznych można zaliczyć katedrę Notre-Dame, Luwr, wieżę Eiffla, Sacre Coeur... Dalej można wymieniać kolejne obiekty - atrakcje.

Wbrew pozorom nocleg w Paryżu nie musi być drogi. Niedrogi hostel można znależć już od 17 Euro. Można tu spędzić noc, następnego dnia zwiedzać dalej. Jednak Paryż to tylko mały kawałek Francji. Są też inne warte uwagi miejsca. Z Paryża szybką koleją TGV proponuję wybrać się do Lyonu. Prędkość pociągu z polskiego punktu widzenia jest prawie kosmiczna.

Lyon to najstarsze miasto Francji. Został założony przez Rzymian w roku 43 p.n.e. Jest stolicą regionu Rodan-Alpy. W mieście znajdują się liczne muzea i kościoły. Są też ruiny rzymskich budowli. Od Lyonu na południo po Dijon na północy rozciągają się winnice. Burgundia słynie z win. Najlepsze burgundzkie wina produkowane są w środkowej części regionu. Te wina produkowane są z winorośli szczepu Pinot Noir i w niewielkich ilościach Cabernet.

Dijon to historyczna stolica Burgundii. W mieście znajduje się także wiele zabytków, np. Pałac Książąt Burgundzkich albo katedra Saint-Bénigne. Ponadto miasto słynie z musztardy, która swój niepowtarzalny smak zawdzięcza wapiennym gruntom, dzięki którym nasiona osiągają odpowiednią ostrość.

Z Dijon można udać się znów do Paryża a stamtąd samolotem do Polski.

To tylko mała część Francji a jakże ciekawa.
Kategoria: 2 komentarze

2 komentarze:

wycieczki Polska pisze...

Warto poszukać ofert gotowych lub samemu sobie stworzyć i porównać. Bilety nie są tanie, ale również wejściówki do różnych atrakcji.Jest to miejsce gdzie choć raz każdy powinien się znaleźć i pozwolić się oczarować jego pięknem.

travelster pisze...

Francja rzeczywiście zapewnia mnóstwo atrakcji a sam Paryż dostarcza atrakcji na co najmniej tydzień zwiedzania. Na pewno warto się tam wybrać. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Prześlij komentarz

Przyłącz się do dyskusji!