Planowanie urlopu

Gdzie spędzić urlop? To jedno z pytań, które należy sobie postawić mając perspektywę zbliżającego się dłuższego czasu wolnego od pracy. Inne pytania mogą dotyczyć osoby albo osób, z którymi ten czas spędzimy, co będziemy robić, na ile aktywnie lub biernie będziemy odpoczywać. Zawsze też pojawia się pytanie o cenę - ile jesteśmy w stanie wydać.
Lato dawno się skończyło. Mija jesień, ale zima nie wciąż nie potrafi do nas przyjść. Może to dobrze, bo wolę deszczową pogodę z dodatnią temperaturą od mrozu i śniegu (nie jeżdżę na nartach). Dzień ciągle się skraca. Na szczęście za tydzień ta tendencja się odwróci i znów dzień będzie coraz dłuższy. Wakacje będą dopiero za pół roku, choć warto już teraz o nich pomyśleć.

Planując urlop korzystamy oczywiście z Internetu. Czytamy ten blog, albo odwiedzamy serwis turystyczny, np. Easygo.

Kto już teraz wie gdzie chce pojechać i jak spędzić ten czas może wybrać wakacje Firstminute. Z drugiej strony, dla osób decydujących się na wakacje w ostatnim momencie dobrą propozycją są oferty Last Minute. Na wspomnianym portalu znalazłem ostatnia ciekawą ofertę Last Minute na dwa tygodnie w Kenii. Cena nie była wygórowana, odlot z Warszawy lub Katowic, all-inclusive. Problem stanowiła jedynie data wylotu - za dwa dni. Osoba, która skorzystała z tej oferty na pewno miała dużo szczęścia.

Last minute i first minutę - tu często chodzi o atrakcyjną cenę. Ale przecież nie tylko o cenę chodzi. Należy odpowiedzieć sobie przede wszystkim na pytanie co lubimy. Czy chcemy spędzić egzotyczne wakacje (np. już teraz gdzieś gdzie jest ciepło) czy gdzieś bliżej. Czy zadowoli nad leżenie na plaży i przy hotelowych basenach czy wolimy wycieczki objazdowe?

Za dwa tygodnie Sylwester. To też okazja do wyjazdu. Pomiędzy Bożym Narodzeniem a Nowym Rokiem jest zawsze tydzień, który można spędzić odpoczywając po całym przepracowanym roku. Zachęcam do planowania wypoczynku.


Kategoria: 3 komentarze

3 komentarze:

Wycieczki Wilno pisze...

Ja w takich okresach wybieram kraje, w których w wakacje jest bardzo gorąco i z dzieckiem nie warto się tam wybierać. W tym roku zimą będziemy zwiedzać Włochy.
Pozdrawiam

biura podróży pisze...

Najważniejsze jest dobre zorientowanie się w ofercie biura. Najlepiej spróbować zorientować się samemu w cenach jakbyśmy lecieli na własną organizację i porównać z biurem podróży. Często jest tak, że to biuro ma lepszą cenę z uwagi na to, że jest stałym klientem i zamawia w większej ilości.

travelster pisze...

Planując urlop warto zajrzeć na różnego rodzaju blogi (takie jak ten) i portale turystyczne, aby poszukać inspiracji....

Prześlij komentarz

Przyłącz się do dyskusji!