Dookoła Wyspy WolinWolin to największa polska wyspa. Otaczają ją wody Zatoki Pomorskiej, rzeki Dziwny, zalewów Kamińskiego i Szczecińskiego oraz rzeki Świny.

Nasze wakacje w Międzyzdrojach urozmaiciliśmy wycieczką nazywającą się właśnie "Dookoła Wyspy Wolin". Wycieczka z Międzyzdrojów najpierw odwiedziła Jezioro Turkusowe, następnie miasta Wolin oraz Kamień Pomorski.
Jezioro Turkusowe w gminie Wapnica na Wyspie Wolin znajduje się kilka kilometrów na południe od Międzyzdrojów. Swoją nazwę zawdzięcza specyficznemu kolorowi wody. W rzeczywistości jest to złudzenie, lustoro wody sprawia wrażenie niebiesko-zielonego co jest spowodowane odbiciem światła od kredowego dna. Dawniej na miejscu jeziorka znajdowała się kopalnia kredy.

Jeziorko było pierwszym postojem podczas naszej wycieczki. Jadąc autokarem dowiedzieliśmy się też kilku rzeczy o dawnej niemieckiej wyrzutni rakiet, która tu się znajdowała.

Znad jeziorka pojechaliśmy do miasta Wolin. Tu m.in. byliśmy w muzeum. W tym momencie nie będę się rozpisywał o szczegółach. Dodam tylko, że na końcu pojechaliśmy do Kamienia Pomorskiego (już poza wyspą) i zwiedziliśmy wspaniałą konkatedrę.

Mógłbym tu jeszcze dużo pisać, więc prawdopodobnie ciąg dalszy nastąpi.

1 komentarze:

Znajdź Wakacje pisze...

Dobrze jest wybrać się na wycieczkę po Wolinie i okolicach na rowerze. W Świnoujściu i okolicach znajduje się ponad 100 km szlaków rowerowych, które przebiegają także przez wiele ciekawych atrakcji turystycznych.

Prześlij komentarz

Przyłącz się do dyskusji!