Wisełka 2007


Do Wisełki wybraliśmy się na naszą podróż poślubną w wakacje 2007 roku. A gdzie to jest? Osoba, która pierwszy raz słyszy ta nazwę ma skojarzenia raczej górskie - Wisełka? Czy to gdzieś koło Wisły? Nie, Wisełka to wioska położona nad morzem.

Wisełka znajduje się na Wyspie Wolin niedaleko Międzyzdrojów.
Jak wspomniałem, Wisełka jest wioską i nie można tam znaleźć tych atrakcji co w Międzyzdrojach. Jest tam spokojniej. Do plaży idzie się przez las. Na plaży nie ma tak wielu wczasowiczów jak w Międzyzdrojach. Tak przynajmniej było kiedy tam byliśmy.

Idąc plażą na wschód można dojść do latarni morskiej Kikut. Latarnia ta stoi na wzniesieniu Strażnica (74 m n.p.m.). Latarnię uruchomiono w 1962 roku.

Oprócz nadmorskiej plaży na turystę odwiedzającego Wisełkę czeka także jezioro Wisełka. Jak łatwo się domyślić należy iść w przeciwnym kierunku co do morza :-). Nad jeziorem można wypożyczyć łódki lub rowerki wodne w kształcie łabędzi.

Jeśli komuś znudzi się spokój Wisełki to zawsze można pojechać do Międzyzdrojów. O Międzyzdrojach nie będę tu szerzej pisać, ale znajduje się tam wspaniałe molo a w niedalekiej odległości od miasta - zagroda żubrów.

Na pewno jeszcze wrócimy do Wisełki. Polecam to miejsce.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Przyłącz się do dyskusji!